Windows xp ‘ye son bir ay kaldı

Windows XP işletim sistemi sonlanmasına bir ay kala ,kullanıcılarını bilgilendirip ve yeni nesil işletim sistemine geçmeleri için ücretsiz araç ve uyarılari devreye soktu.
8 Nisan ‘sonra desteğini keseceği XP kullananların yeni nesil tehlikelerden koruma ve düzeltme gibi fonksiyonları yapmayacak. XP ‘de ne güncelleme ne de destek verilecek. Sisteminizi biran önce Windows 8.1 ‘ e yükseltmeye bakın .
Dosya ve Ayarlarınızı Ücretsiz Aktarın
Microsoft, Windows XP kullanıcılarının dosya ve ayarlarını yeni nesil işletim sistemlerine kolayca aktarabilmeleri için Laplink ile işbirliğine giderek PCmover Express for Windows XP yazılımının ücretsiz olarak kullanıma sunulacağını duyurdu.
Windows XP üzerinde yer alan dosya, müzik, video, e-posta, profil ve ayarların Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 yüklü cihazlara aktarılabilmesini sağlayan PCmover Express for Windows XP, www.windowsxp.com adresinden indirilebilecek. Windows XP üzerindeki uygulamalarını da yeni cihazına aktarmak isteyen kullanıcılar ise, PCmover Professional ürününe indirimli fiyatla sahip olacak.
Uyarıları Göz Ardı Etmeyin
Mart ayından itibaren, Windows XP Home ve Professional kullanıcıları Windows XP’ye verilen resmi desteğin 8 Nisan’da sona ereceğine dair bir uyarıyla karşılaşacak. Kullanıcıyı Windows XP destek bilgilendirme sayfasına yönlendirecek olan bu uyarı, kullanıcı tarafından kapatılmadığı sürece her ayın 8’inde yerel saatle öğleden sonra saat 3’te yeniden hatırlatmada bulunacak..
Yazının devamına buradan erişebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir