Bilim Ve teknoloji müzesi ziyarete açıldı

Türkiye’nin ilk ve tek bilim ve teknoloji müzesi; Bilim ve Teknoloji Haftası’nda ziyarete açıldı.

Rahmi M. Koç Müzesi; güneş sisteminden, mikroskoplara, barograf, hesap makineleri, gök küreleri, rub-u tahtaları ve teleskoplar, bilim ve teknoloji ile ilgili, geniş koleksiyonu ile 8 – 14 Mart tarihleri arasında kutlanan Bilim ve Teknoloji Haftası’nda bilim ve teknoloji, tarih tutkunlarına kapılarını açtı.

bilim-ve-teknoloji-muzesi-ziyarete-acildi

Karayolu ulaşımı,  havacılık, denizcilik, raylı sistemler, buhar makinelerinden jet motorlarına kadar her çeşit makine, iletişim, model, oyuncak, yaşayan geçmiş ve günümüze, eğitim bölümleri yanı sıra bilimsel aletlere ilişkin benzersiz bir koleksiyonu bünyesinde bulunduran Rahmi M. Koç Müzesi ziyaretçilerini  8 – 14 Mart tarihleri arasında kutlanan Bilim ve Teknoloji Haftası’nda bir bilim ve teknoloji tarihi yolculuğuna çıkarıyor.

bilim-ve-teknoloji-muzesi-ziyarete-acildi_1

Rahmi M. Koç Müzesi kadim kültürler tarafından dahi hayatın ve evrenin merkezine oturtulan matematik astronomi ve tıp gibi bilim dallarına ilişkin sergilediği eski ve yeni aletleri ile ziyaretçilerine adeta geçmişten günümüze bir bilim ve teknoloji seriveni sunuyor.

Müze koleksiyonu içerisinde sergilenen objeler, çalışma prensiplerinin  rahatça incelenebileceği ortamlarında bilim ve teknoloji tutkunlarının meraklarını gidermesi, aynı zamanda ‘öğrenmesi’ için fırsatlar sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir