Facebook yapay zeka için çalışmalara başladı

Facebook yapay zeka için çalışmalara başladı.

  Dünyanın büyük sosyal ağı Facebook, yapay zeka çalışmalara odaklanmak için laboratuvar kuruyor. Şirket, yapay zeka alanına bir değişim getirmek istediklerini açıkladı.

 Facebook, online içeriği çok daha iyi analiz etmek ve kullanıcıların taleplerini iyi şekilde karşılamak için yapay zeka algoritmalarına çalışmaya karar verdi.

 Facebook ve Google + üzerinden açıklama yapan New York Üniversitesi (NYU) bilgisayar ve sinir bilimi profesörü Yann Le Cun, ‘Facebook’un yapay zeka da büyük değişiklikler getirmek için laboratuvar kuracağını’ açıkladı.

Facebook ve NYU Veri Bilimi Merkezi arasında yapılan işbirIiği kapsamında, veri bilimi, makine öğrenimi ve (yapay zeka)  çalışmalar yapılacak.

Mashable sitesinin haberine göre, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yapay zeka laboratuvarını gelecek hafta düzenlenecek bir konferansta açıklayacak.

BİRDEN FAZLA LABORATUVAR

Facebook, Eylül ayında sekiz kişilik üyelerini beIirIediği ekibin, ‘insanların paylaştığı içeriği mantıkIı şekilde analiz ederek soruların cevaplanması,  yeni bakış  oluşturulacağını, böylece  teknolojilerin daha da geliştirileceğini’ belirtti.

AllThingsD sitesinin verdiği biIgiye göre, yapay zeka ekibi New York, Londra ve California’da ofisIere sahip olacak.

Yapay zeka projesi,1 milyarın üzerinde üyesi olan Facebook’un verileri daha iyi analiz eden yazılımla doğru kişiye doğru reklamı sunmayı hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir