Renk değiştiren araba boyası paramanyetik

Üretici firmalar fazla kalmış arabaları olmayacak ilerki yıllarda , çünkü arabalarda renk sorunu ortadan kalkıyor , tabi bu renk işi her ürüne uygulanabilir belkide ,bundan sonra paramanyetik boya sayesinde istediğimiz renge döndürebileceğiz.
Paramanyetik anında istenilen herhangi bir renk olabiliyor! Tamamen son teknoloji ürünü olan ve ‘Paramanyetik boya’ diye bilinen yeni nesil araç boyaları ile boyanan araçları gören herkes adeta şaşkına dönüyor. Bilim-kurgu filmlerini andıran bu boya, hemen hemen bütün renklere anında dönebiliyor. Hali hazırda arge çalışmaları devam ettiği için hala piyasaya sürülmemiş bu boya, şimdiden milyonlarca insanı etkilemiş.
İçerisinde superparamanyetik demir oksit parcaciklari bulunan celige uygulanmis ozel bir polimer kullaniliyor. manyetitin (demir oksit) nano olcekteki kristal yapili parcaciklari dusuk dereceli bir manyetik alan yardimiyla kontrol ediliyor. bu sekilde kolloidal kristallerin mesafesinde yaratilan degisiklikler onlarin isigi yansitma ozelligini degistiriyor ve boylece farkli renkler ortaya cikabiliyor. Bu sistemin ozellikle otomobiller icin uygun olmasinin bir sebebi var. gereksinim duyulan daimi manyetik guc kontagin calistirilmasiyla birlikte alinabilir. bu sekilde kontak kapatildiginda otomobil esas rengi beyaza dönüyor.ayni anda tum renkleri secebilme ozelligine sahip olabiliyorsunuz ve renk degistirme islemi sadece bir saniye kadar suruyor.
honda-3
ren

“Renk değiştiren araba boyası paramanyetik” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir