Robotlaşan teknolji hayatı kolaylaştırıyor

Gerek savunma sanayinden gerek günlük ürünlerde gerekse sanat hayatımızda ,her yere giren teknoloji,yapamadığımız yada zor olan işlerimizi kolaylaştırıyor . Saatlerce ve günlerce yapacağımız işleri bir kaç saat yada çok kısa zamanda yapması teknolojiye olan ilgimiz ve bağımlılığımız gün geçtikçe artmakta.
Gerek 3D yazıcılar gerekse robotik kollar gerekse bilgisayar yazılımlı makineler bizi ileri seviyede işlerimizi ve teknoloji daha elverişli hale getiriyor. Sanat alanında İllüstrasyon yöntemiyle tasarlanan heykeller artık mini bir robotla hayata geçirilebilecek. 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin gelişmesiyle bir sanat alanı daha dijitalleşiyor. Fransız firma Lithias’ın geliştirdiği robotik yazıcı lazer ışınlarıyla kusursuz heykeller yapıyor. Ya da savaş tanrısı Mars’ın hasar görmüş burnu gibi önemli sanat eserlerini tamir ediyor. Firmanın bundan sonraki tasarımı ise robotik bir heykeltıraş kolu imal etmek olacak.
Robot olmaları işi kolaylaştırmasına rağmen ,işlerimize ve sanata duyguyu insanlar katmakta.Son dokunuşu insanların yapması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir