Samsung havaalanlarının geleceğini tanıttı

Samsung her ne kadar son dönemde adından ürettiği akıllı telefonlarla söz ettiriyor olsa da, hepimizin bildiği gibi şirket televizyondan, buzdolabına kadar çok geniş bir yelpazede ürünler satıyor hatta bu ürünlere gücünü veren çipleri bile üretiyor.

Hal böyle olunca Samsung gibi dev firmaların ürettiği teknolojiler hayatımıza yön veriyor.

Her büyük teknoloji şirketi gibi Samsung da fütüristik tasarımlarla insanların hayatını değiştirmeye çalışıyor.

Bunun en güzel örneğini Londra’da gerçekleştirilen ve Samsung’un başta havaalanları için planladığı yeni teknolojilerini tanıttığı etkinlik oldu.

Etkinlikte “havalanlarının geleceği” konseptini tanıtan şirket, farklı alanlarda kullanılabilecek birçok teknolojiyi kullanıcılara tanıttı.

Yüz tanıma teknolojisi
Yüz tanıma teknolojisi

Örneğin yukarıdaki fotoğrafta bir yüz tanıma teknolojisi görüyorsunuz.

Samsung’un amacı bu sistemi kullanarak kullanıcıların uzun kuyruklarda bekleyerek ve evrak kontrollerinden geçerek havaalanlarına girmesinden ziyade, yüz tanıma teknolojisiyle kolayca ilgili yerlere girmesini sağlamak.

Ayrıca bu teknoloji sadece havaalanlarında değil, kart sistemiyle giriş yapılan birçok kurumsal şirketin de kurtarıcısı olabilir.

QR Kod
QR Kod

Çok yeni olmamasına rağmen QR Kod teknolojisi de, havaalanlarında efektif bir şekilde kullanıldığında çok etkili olabilecek bir sistem.

Havaalanına gelen kullanıcıların 4′te 3′ünün akıllı telefonu olduğunu söyleyen Samsung, QR kod teknolojisini kullanarak kullanıcılara istedikleri bilgiyi anında sunabileceğini söylüyor.

Trenlerde kullanılması planlanan ekranlar
Trenlerde kullanılması planlanan ekranlar

Tabi ki Samsung’un amacı sadece hava alanları ve dolayısıyla uçaklar değil.

Şirket ayrıca trenlerde kullanılabilecek (bizde şu anda otobüslerde kullanılan ekranlara benzer olarak) hem bilgi alabileceğiniz hem de eğlence araçlarının yer aldığı ekranlar tasarlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir