Akıllı Android Telefonlarınızı 3 Adımda Nasıl Daha Verimli Hale Getirirsiniz?

Hevesle aldığınız akıllı telefonunuzu ilk günkü canlılığına ve verimliliğine çevirmek ve ilk gün duyduğunuz heyecanı tekrar duymak sizin elinizde.

Hem de reset işlemine gerek duymadan, sadece üç adımda telefonunuz ilk günkü performansına ve yeniliğine geri dönecek. İşte uygulamanız gereken adımlar:

1) Gereksiz Uygulamaları Silmek

Bu tavsiyemiz sizin için kolay olmasa gerek. Uygulamalarınızın telefonunuzda kalması her ne kadar ilk tercihiniz olsa da bu, günlük kullanımınızda size yavaşlık ve aksaklık olarak geri dönecektir.

8,16 ve 32 GB lık hafızaları ile yüklenen tüm uygulama ve oyunlar ona ağır gelir veya uygulamalar yanlış programlandığı için kapasiteyi çok miktarda işgal eder. Böylelikle telefonunuz uygulamaları saklamak için performansından harcar.

Uygulamaları; uygulamalar menüsüne girip uygulamaları yönet seçeneğine tıklayarak buradan silebilirsiniz. Unutmayın, bu performans hızı için çok önemli ve bunu yapınca telefonunuza daha çok ısınacaksınız.

2) Önbelleği Temizlemek

Telefonunuzu gereksiz verilerden kurtarmak için devamlı kullandığınız uygulamaların geçmişini oluşturan önbelleklerini belli periyotlarda temizlemeniz gerekiyor.

Bunu elle yapabildiğiniz gibi; kapasitesi dolmadan size haber veren ve zamanında temizleme işlemi yapan App Cache Cleaner gibi ücretsiz uygulamaları tercih edebilir, haftada bir kez, saniyelerinizi alacak işlemler ile önbellek temizliği yaparak performans artışını sağlayabilirsiniz.

Akıllı Telefonlarınızı Saldırılardan Koruyun

Telefonlarınızı olası hacker yazılımlarından ve sıklıkla karşılaştığınız virüslerden korumak sizin elinizde. Bunun için yapmanız gereken şey; istediğiniz mobil uygulamanın aslını indirmek, kopyalarından veya bilinmeyen türevlerinden uzak durmak.

Bir örnekle açıklayacak olursak bunu Angry Bird uygulaması ile ele alabiliriz. Play Store’de bulunan Angry Birds uygulamasının gerçek sahibi ”Rovio” dur. Yani bu uygulamayı indirirken, Rovio firmasına ait bir uygulama mı diye bakılarak taklidi olan kötü amaçlı yazılımlardan korunmuş olunur.

Haberin kaynağına geeko.lesoir.be adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Akıllı telefonlarınızın verimliliğini artırın
Akıllı telefonlarınızın verimliliğini artırın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir