Amazon Fire Phone 3D Gerçek Oldu

Uzun zamandır söylentiler arasında yer alan ve sabırsızlıkla beklenen  Amazon Fire Phone  gerçek oldu. Ekrandaki görüntülere çok şaşıracaksınız.

Daha önce alanında lider tablet markalarına meydan okuyarak, yüksek niteliklerdeki tabletlerinin satışını düşük fiyatlardan gerçekleştirerek büyük ilgi toplayan ve tablet piyasasının nabzını değiştiren  Amazon, bu kez de 3D arayüzüne sahip bir telefona imza attı ve 3D cep teknolojilerindeki son noktayı koydu hem de smartphone piyasasının çok çok altında fiyatlar ile.

Tasarım olarak (4,7 inch ekran, 720 piksel )  alanındaki diğer telefonlarla ayrılamıyor fakat 3D ekran görüntüsü ve  OIS 13 MP kamerası görülmeye değer.

OIS kamera sistemi, olası görüntü kaymalarına ve sarsıntılara karşı önlem alıp düzeltme yaptığından; bu telefonu çoğu telefondan ayırarak profesyonel dijital makine seviyesine getiriyor.

Telefonu elinizde hareket ettirirken görüntü 3D halini alacak ve kendinizi gerçek dünyanın içinde hissedeceksiniz. Aşağıdaki resme tıklayarak Amazon’un paylaştığı bu görüntüyü izleyebilirsiniz.

3D görüntü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekran, yüz okuma sistemi ile görüş açısına göre kendini ayarlayacak ve size perspektif görüntüleri doğru açıdan verebilecek. Bakışınıza göre şekil alan bir görüntü, gerçekten eğlenceli!

 

3D görüntü Amazonla hız kazandı.
3D görüntü Amazonla hız kazandı.

Çoklu kızılötesi kamera sistemi ile bakışları izleyerek sayfa kaydırma özelliğine de sahip.

Kamera her objeyi algılayabilecek şekilde tasarlandı. Yani kameranın önüne bir kitap koyduğunuzda onun ne olduğunu Frefly özelliği ile tanıyabilecek.

Amozon Cloud (bulut teknolojisi)  sayesinde depolanan veriler hızla ve güvenle depolanıp kullanılabilecek. Bu uygulama ücretsizdir.

Ön panelinde köşelerine yerleştirilmiş 5 kamera ve arka kısmında bir kamera olmak üzere toplam 6 adet bulunuyor.

4 çekirdekli işlemcisi ile gayet güçlü.

Telefondaki olası aksaklıklara karşı on saniyede otomatik çağrı yanıtı sistemi yerinde bir özellik.

Satışı ilk olarak Amerika için 25 temmuzda AT&T operatörlerine özgü yapılacakken, fiyatlandırma 32 GB kapasite için 199,99 Dolar olarak belirlendi. 64 GB olanı ise 299,99 Dolardan satışa sunulacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir