Apple ‘ da korkar çinli Xiaomi ‘den

Teknoloji devlerinin rakipleri her zaman birbirlerine rakip oldukları için birbirlerine ne üretip ne sattıklarına bakıp onların daha iyisi daha gösterişlisini yapar yada daha ucuzunu ve onlara üstünlük sağlar .
Samsung ve Apple gibi markalara rakip olmaya başlayan Huawei ve Lenovo’ya internetten satışla öne çıkan Çinli Xiaomi de eklendi.
Akıl telefon furyasına katılan Çin’li Xiaomi rüzgarı esiyor .
“Düşük fiyat, büyük ekran, güçlü ürün” stratejisi ile sadece internetten satış yapan Xiaomi , Lenovo ve Huawei, Apple ve Samsung gibi devleri korkutmaya başladı.
Xiaomi, Çin’de 7.3 milyon adet ürünü piyasaya sürerek 7 milyonla Apple’ın hemen önünde 5’inci sırada yer alıyor. Marka olmak için de harekete geçen Xiaomi, Türkiye dahil, Hindistan, Rusya, Meksika, Malezya, Vietnam, Endonezya,Tayland, Filipinler ve Brezilya gibi gelişmekte olan pazarları hedefliyor.
Şirketin hali hazırda Çince’nin hakim olduğu HongKong, Tayvan ve Singapur’da operasyonları bulunuyor.
Akıllı telefon sahipliğini artırmak için yarışan operatörler genelde düşük fiyatlı ürünleri piyasaya sürüyor. Bu yüzden gelişmekte olan pazarlarda şansı yüksek görülüyor.

Çinli firmaların hedefi aynı teknolojiye sahip ürünlere marka yüzünden daha fazla ödeme yapmak istemeyen gençler.
Ağızdan ağıza öneri ve bayi kanalındaki inceliklerle Türkiye’de benzer bir talebi gören General Mobile mobil internet ve kamera konusundaki taleplere uygun fiyatlarla yanıt veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir