Apple’a sevindiren haber

Teknoloji devi Apple‘ın 2013 yılının Eylül ayında yayınladığı en son işletim sistemi iOS 7, şu anda Apple mobil cihazlarının %78’i tarafından kullanılıyor.

Teknoloji devi Apple‘ın 2013 yılının Eylül ayında yayınladığı en son işletim sistemi iOS 7, şu anda Apple mobil cihazlarının %78’i tarafından kullanılıyor. Sadece 3 ayda kullanıcıların neredeyse %80’ine ulaşmış olan işletim sistemi, Apple‘ın kullanıcılarının isteklerine uygun güncellemeler yaptığını gösteriyor. Apple tarafından açıklanan rakamlara göre mobil cihazların %78’inde iOS 7, %18’inde iOS 6 ve geri kalan %4’lük dilimdeki cihazlarda ise iOS 5 ve daha önceki sürümler kullanılıyor.
Android’in eski sürümleri tercih ediliyor
iOS‘a göre çok daha fazla sürüm çeşidi olan Android‘in çok tercih edilen sürümü %37.4’lük kullanım payıyla 4.1Jelly Bean serisi. Şaşırtıcı biçimde Android‘in çok daha az gelişmiş modellerinden olan 2.3 Gingerbread serisi %24.1’lik bir kullanım payına sahip. Gingerbread serisinin son güncellemesi Eylül 2011’de gerçekleşmişti.  Android‘in yeni sürümleri ise hayal kırıklığı yaşatacak seviyelerde bulunuyor. Android 4.3 %4.2’lik bir paya sahipken, en son seri 4.4 KitKat ise Android cihazların sadece %1.1’inde bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir