Apple’ın bombası yeni yılda geliyor

22544918 Apple’in bugüne kadar hiç gündeme getirmediği ancak şirketin akıllı kol saati üzerinde çalışmalar yaptığı biliniyordu. Bu saatin ismi muhtemelen iWatch olacak ancak özellikleri nasıl olacak hangi tarihte piyasaya çıkacak belirsizliğini koruyor.

 

Şu anda Samsung Galaxy Gear bu pazara ayak atmış bulunuyor. 2 ay gibi bir sürede 50 bin satan Galaxy Gear satışın düşük olmasına rağmen teknoloji devleri bu alana arkasını dönmüyorlar. Apple’nin kablosuz şarj cihazıyla donatması beklenen iWatch kol saati şirkete yakın Çin kaynaklarına göre Ekim 2014’de  kullanıcılara sunacağı söyleniyor.

 

Erkekler ve Kadınlar için iki farklı tasarımda piyasaya çıkarılacak olan iWatch ların en büyük sorunu bataryası olacaktır. Galaxy Gear’da kullanılan 315 mAh bataryanın şarjı bir gün dayanıyor.Bu kullanıcılar için can sıkıcı bir durum.

 

Apple ise batarya teknolojisini iyileştirmesede kablosuz şarj teknolojisi ile en azından kablo karmaşası olmadan saatlerin şarj olabilmesini planlıyor.Yakın zamanda şirketin aldığı patentte 5 farklı Apple cihazının aynı anda tek noktadan kablosuz şarj olabileceğini bu konuda çalışmalar olduğunu söyleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir