BlackBerry Messenger Android ile telefonlara kurulu gelecek

BlackBerry’nin açıklamasına göre çok yakında BBM, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ön yüklü olarak gelecek. Bu sayede BBM’yın popülaritesi daha hızlı yükselecek.

BlackBerry bu sabah yaptığı bir duyuru ile birlikte, mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger (BBM)’in çok yakında bazı Android telefonlara ön yüklemeli olarak geleceğini müjdeledi. Bahsi geçen OEM Android’liler arasında Be, Brightstar, Celkon, EVERCROSS, IMO, Micromax, Mito, Snexian, Spice, TECNO, TiPhone ve Zen gibi örnekler bulunuyor. Cihazlar Afrika, Hindistan, Orta Doğu, Latin Amerika ve Endonezya’da satışa çıkacak.
BBM, kullanıcılarının birebir ya da grup olarak (30 kişi dahil!) muhabbet etmesine olanak sağlıyor. Videolu arama ve sesli arama özelliği de gelecek olan BBM, diğer uygulamaların aksine e-posta ya da kullanıcı adına ihtiyaç duymuyor ve sadece istenilen kullanıcılara dağıtabileceğiniz PIN no’ları ile iletişimi sağlıyor. BlackBerry Messenger hem Android hem de iOS platformları için kullanılabilir durumda.
k.Burçin Aygün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir