BlackBerry’niz ile Konuşmak İster Misiniz?

BlackBerry firması geçtiğimiz sene pazarda yaşadığı hayal kırıklığının ardından CEO değişikliği yaşamış ve bu değişiklik ile adeta küllerinden doğmuştu. (Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın.)

Bu gelişmelerin ardından duyurduğu telefonlar ile oldukça ilgi çeken firma bu sefer de yeni güncellemesi ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

BB 10 yazılımının bir sonraki güncellemesi olan BB 10.3 bir sızıntıya göre Apple‘ın Siri’si ile aynı işlevi gören bir uygulamaya sahip olacak.

Sızıntının duyulmasının ardından firma tarafından da doğrulanan yeni uygulumanın adı BlackBerry Assistant olacak.

Aynı işlevi çoktan başka firmalar tarafından da kullanıma sunulmuştu.

Apple firmasının Siri uygulaması bunun en gelişmiş örneği olarak gösterilirken Microsoft‘un da bu işlevi gören Cortana isimli bir uygulaması bulunuyor.

Sosyal medya pazarlama müdürü ve editör Donny Halliwell yaptığı açıklamada Blacberry Assistant ile ilgili oldukça önemli detayları anlattı.

Bu açıklamaya göre yeni uygulama, sesli komutlar ile veya giriş ekranına yazarak çalışıyor.

E-postalar arasında arama yapmak, takvimi kullanmak, internette şarkı sözü aratmak ve Twitter‘ı açabilmek BlackBerry Assistant‘ın yapabilecekleri arasında gösteriliyor.

Zamanla uygulamanın kullanıcıya adapte olduğu ve kişiye göre daha iyi cevaplar verebildiği belirtiliyor.

Bunun yanı sıra uygulama, bir bluetooth cihazı ile bağlantı kurabiliyor ve sizin için BBM mesajları da gönderebiliyor.

Bu yeni uygulamanın güncellemede yer alacağı kesin fakat artık BlackBerry kullanıcılarına güncellemenin çıkış tarihinin açıklanmasını beklemek düşüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir