Cep telefon devini yıkan telefon

  LG‘nin büyük umutlar bağladığı yeni telefonu G2 telefon devinde hayal kırıklığına yol açtı.

 

Geçen sene Optimus G modelini hazırlayan ve ardından Google ile anlaşıp Nxus 4 olarak uygun fiyatla satışa sunan LG aynı taktiği bu sene G2 modelini Nexus 5 yaparak tekrarladı. Firmanın ürün gamındaki en iddialı model olan G2‘nin 10 milyondan fazla satacağı düşünülüyordu ama kullanıcılar Nexus 5‘e yönelince G2 satışları sadece 2 milyonda kaldı. Firmanın büyük bir moral bozukluğu yaşadığı ortada.

DigiTimes‘ın elde ettiği rapora göre sene sonuna kadar dünya genelinde sadece 2 milyon G2 satıldı. Bunun en büyük nedeni G2‘den kısa süre sonra tanıtılan ve çok daha ucuz olan Google Nexus 5. Benzer özellikleri daha ucuza sunan Nexus 5‘in tercih edilmesi şaşırtıcı değil. Android 4.4 KitKat ile gelen Nexus 5, Android 4.2 Jelly Bean içeren G2‘nin hızını kesen en ciddi darbe oldu.

lg-g2_321

Aslında Nexus 5‘i de LG üretiyor ve daha az olsa da kazanç elde ediyor. Firmanın yeni hedefi gelecek yaz tanıtılacak olan G3 ile şansı kendi lehine çevirmek. Aynı kaynaktan gelen bilgiye göre Huawei Ascend P6 da ciddi biçimde beklenenin altında kaldı. Huawei‘nin amacı 10 milyon satıştı ama sadece 3 milyonda kaldı. Bu iki büyük üreticinin beklentilerinin altında kalmasından ötürü akıllı telefon pazarında paylar ve sıralamalar değişebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir