El işi göz nuru telefonlar

BRIKK ,kişiye özel ürünleriyle tanınan lüks tasarım firması Türkiye de vitrin dükkan açmayı planlıyor .
Akıllı telefonları oldukça kişisel dizayn yapan BRIKK ,Türkiye ‘de otel ve büyük AVM ‘lerde vitrin dükkan açacaklar . Verilen haberlere göre teknoloji ürünleri oldukça lüks yapan ve tasarlayıp ürettiği teknolojik aksesuvarlarda altının yanı sıra platinyum, titanyum gibi pahalı metalleri de kullanan BRIKK, iPhone 5s, iPad, iPad Mini, Galaxy Gear ve Galaxy Note 3’e pırlanta detaylar da ekleyebiliyor. BRIKK, Apple’ın çıkarması beklenen iPhone 6 ile Samsung’un yeni Galaxy S5 ve Galaxy Gear 2 modellerine de üretimler yapacak. Kılıf ve kaplamaların fiyatları 4 bin ile 7 bin 670 dolar arasında değişirken, yüzük ve Moda ürünler de üretiyor.
Türkiye ‘de beli lüks yerleri ‘ de alma peşinde , bu işle çok iyi Türkçe bilen Cyrus Blacksmith yönetiyor.
BRIKK’in kurucusu Cyrus Blacksmith, yaptıkları işi, “seri üretim teknolojiyi, el sanatına dönüştürmek” olarak nitelerken, bunun nasıl gerçekleştirdiklerini şöyle anlattı:

“Aldığımız ürünleri önce tamamen açıyor, kesiyor, söküyoruz. Ardından orijinal arka kapağına 7 kat kaplama yapıyoruz. İşlemler robotlarla yapılıyor, çünkü içlerinde çok hassas parçalar var. İstenirse, müşteriyle birlikte de tasarım yapabiliyoruz. Nasıl bir şey istediklerini anlatıyorlar ve fiyat da böyle şekilleniyor. Örneğin geçen yıl 120 bin dolarlık bir iPhone yaptık.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir