Galaxy S5 mini’den iki farklı versiyon olma ihtimali mi var?

Samsung Galaxy S5 mini için yeni bilgiler gelemeye devam ediyor. Her ne kadar bunların kesinlik bilgisi net olmasa da yeni sızıntı telefonun işlemcisi hakkında.

İki büyük kaynaktan haberi çıkan telefon maalesef büyük bir çatışmanın altında kaldı. Galaxy S5 mini’de Snapdragon 800 işlemci mi var 400 mü?

Üstelik bu çelişki bu kadarla da kalmıyor. Telefonda Snapdragon 800 işlemci olduğunu iddia eden kaynak ekranın ise 4.5 inç olduğunu belirtiyor. Öte yandan Snapdragon 400′de ısrar eden kaynak ise 4.8 inçlik bir ekran olacağını söylüyor.

İlk kaynağın kanıtı ise User Agent profilinde yazan CPU saat hızı. 2.3GHZ olan bu hız Snapdragon 800/801 yongasının tipik özelliği. Ayrıca ekran boyutunun 720p çözünürlükte 4.5 inç olduğu da mevcut.

galaxy_s5

———————————————————————————————————————–

İkinci kaynak ise GFXBench’ten alınma. Program cihaz içinde dört çekirdekli 1.4GHz hızlı Cortex A-7 Snapdragon 400 işlemcisi buluyor.

GFX ayrıca 720p çözünürlükte 4.8 inç ekran bulmuş.

galaxy_s5-451

Elbette bir başka ihtimal de geçenlerde size bir haberde de belirttiğimiz gibi aynı tip telefondan iki farklı versiyon çıkabilecek olması. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde resmi Samsung sitesinde kısa bir süre gözüken Galaxy s5 mini sayfasında telefonun adı Galaxy S5 Dx olarak geçiyordu. O sırada düşünceler ikisinin de aynı telefon olduğu görüşündeydi ancak ye değilse?

Öte yandan cihazın diğer özellikleri her iki kaynakta da aynı. 8MP ön ve 2MP arka kamera. her ikisinde de 1080p video çekme özelliği. 1.5GB bellek, 16GB depolama ve microSD kart yuvası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir