Galaxy S5 yılın telefonu

Dünya devi Samsung Galaxy S5 modeli ile 2014’e damgasını vurmaya geliyor. 64 Bit işletim sistemi kullanan 2.telefon olacak olan Galaxy S5, Samsung fanlarının heyecanlanmasına neden oldu.

 

Ne zaman tanıtılacağı polemik haline dönen Galaxy S5‘in 24 Şubat 2014’te Türkiye saati ile 21:00’de tanıtılacağı Samsung’un gerçekleştirdiği basın açıklamasıyle duyuruldu.

Samsung, geleneksel Unpacked etkinliğinde hem Galaxy S5’i, istenen başarıyı yakalayamadığı iddia edilen Galaxy Gear akıllı saat in yeni modelini tanıtması bekleniyor. 2014’e rekor bir borsa düşüşle başlayan Samsung’ta tüm gözler Galaxy S5’e çevrilmiş durumda.

Özellikle malzeme kalitesinde mutlaka fark ortaya koymak zorunda olan Samsung, 2K çözünürlüğünde olması tahmin edilen ekranı besleyebilecek işlemci, GPU konusunda nasıl bir fark ortaya koyacak bunu hep birlikte göreceğiz. 64 bit Exynos 6 işlemcisi ve buna bağlı grafik performansının şu anda kullanılan Full HD ekranlardan daha az bir performans sergilemesi Samsung’u bir hayli zor duruma düşürebilir.

Unpacked 5 etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy Gear 2’ninse özellikle pil konusunda büyük bir yenilik sunmasını umuyoruz. Sağlık konusunda öne çıkan özellikleri, muhtemelen 2 farklı ekran boyutuyla sadece erkeklere değil kadınlara da hitap etmesi düşünülen Galaxy Gear 2’nin tüm Android telefonlar la iletişim kurabileceği de gelen bilgiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir