Gizliliğinizi koruyan telefon blackphone

Apple ve Samsung’un önderliği akıllı telefon piyasası büyük bir rakibi misafir etmeye hazırlanıyor. Bilgisayar sektörünün prestijli isimlerinin desteklediği Blackphone  akıllı telefon projesi, kişisel gizliliği ön plana çıkarması ile iddialı.

Yakında piyasaya çıkması beklenen Blackphone isimli akıllı telefon, sizin verilerinize göz dikenlerden sizi koruyarak daha fazla gizlilik sunuyor.

Silent Circle ve Geeksphone’in ortaklığı ile hazırlanan İsviçre merkezli proje, veri şifreleme protokolü PGP (Pretty Good Privacy)’nin yaratıcısı Phil Zimmermann dahil olmak üzere, bilgisayar sektöründeki önemli isim tarafından destekleniyor.

Blackphone PrivatOS isimli ”güvenliğe yönelik” Android yapısıyle güçlendirilmiş. Taşıyıcısı ve tedarikçisi bağımsız olan telefon; kullanıcıların güvenli telefon görüşmeleri, video konuşmaları yapmasına, güvenli metinler gönderip almasına, dosya aktarmasına, depolamasına olanak tanıyor.

Telefonun özellikleri tam olarak bilinmesede,  Silent Circle CEO’su Mike Janke’in dediğine göre “üst sınıf”  akıllı telefonla tanışacağız.

Blackphone, Barcelona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde 24 Şubat’ta açıklanacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir