HUAWEİ İLE LG EVLENİYORMU?

HUAWEİ İLE LG

İki teknoloji devinin birlikte telefon  üretecekleri dedikoduları hakkında açıklama geldi.

 

Dedikoduların hayli çok olduğu teknoloji dünyasında bu seferde LG ve Huawei aynı başlık altına kendilerine yer buldular. LG bir süredir akıllı cep telefonu yarışında geri kaldı. Bu sebepten dolayı bu yarışa güçlü bir şekilde katılabilmek için Huawei ile ortaklık yapacağı iddaları ortaya atıldı. Bu iddialar, LG tarafından resmi olarak yalanlandı.

Korea Times’te yayınlanan iddianın ardında LG’nin akıllı telefon piyasasına girmek amacıyla bir ortaklık düşünebileceği dile getirilen dedikoduların doğru olmadığını, LG’nin Çin’li firma ile herhangi bir şekilde çalışmayı düşünmediğini açıklamasıyla son bulmuştur.Firmanın açıklamalarına göre ne geçmişte nede günümüzde bu firmayla ortak üretim konusunda bir konuşma gerçekleşmemiştir sözleri tartışmaya resmen nokyayı koydu.

LG’nin ani çıkışı,G2’nin başarısına rağmen, firma akıllı telefon piyasasında büyük problemler yaşadığı gerçeğini gizlemiyor.Firma sözcüsü akıllı telefon portfolyalarında ki açıklarının olduğunu ancak piyasaya girdiklerinden bu yana başarılarını enegellediğini nitekim çözüme  çare bulduklarını ve sektöre daha farklı açıdan yaklaştıklarını bildirdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir