iPhone 6 Teknik özellikleri

Merakla beklenen iPhone 6 Eylül ayında piyasaya çıkacak. iPhone 6‘nın yeni özellikleri ise oldukça yenilikçi

 

Şirketlerin planlarını öğrenerek önceden açıklama yapan Güney Koreli şirket KDB Daewoo, yeni yayınladığı raporda Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen iPhone 6‘ya dair birçok bilinmeyeni gözler önüne serdi.

 

Şirketin ortaya attığı iddiaya  göre, Eylül ayı gibi satışa sunulması beklenen iPhone 6 iki farklı formatta piyasaya çıkabilir. Rapora göre iPhone‘ların 4.8 ve 5.5 inç büyüklüğünde piyasaya sürülmesi bekleniyor. KDB şirketi raporlarında ayrıca iPhone 6‘nın full HD (1,920 x 1,080 piksel) çözünürlüğe sahip olacağı belirtildi. iPhone 6 ayrıca 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB gibi hafıza seçeneklerine sahip olacak. Rapora göre iPhone 6‘nın, 2 GB RAM, 8 megapiksel arka kamera 3.2 mega piksel ön kamera, 1800 mili amper pil gücü ve 64 bit A8 işlemciye sahip olacağı belirtildi.

 

Öte yandan KDB raporlarına göre iPhone 6‘nın yanı sıra piyasaya çıkacak Phablet‘in (telefon ve tablet özelliklerini bir arada barındıran cihaz) iPhone 6′dan daha büyük ekrana sahip olması bekleniyor. Phablet‘in 2,272 x 1,280 piksel çözünürlükte olacağı iddia edildi. Raporda son olarak 8.0 olarak beklenen iOS işletim sistemi nin 7.2 olarak piyasaya sürüleceği belirtildi

iphone-5-ozellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir