Kalp ritmini ölçen telefon iPhone 6

kalp ritmi ölçen telefon

Kalp ritmi ölçümü, sağlık açısından çok önemli bir detay. Sadece kalp krizi riski taşıyanlar için değil, spor yapan ve kalori yakmak isteyenlerin de her gün kalp ritmini belli bir düzeye çıkararak çalışma yapması gerekiyor. Bu özelliği telefonuna entegre etmeyi planlayan Apple‘ın, hem obeziteyle boğuşan ve kalp krizi riski yaşayan yüz milyonlarca insana hem de kilolarında kurtulmak isteyen diğer yüz milyonlara kolayca telefon satabilmesi mümkün olacak.

 

Teknoloji devi olan Apple’nin yepyeni ürünü olacak olan iPhone 6 yok dedirtecek deyim yerindeyse ağızları açık bırakacak bir kullanım.

 

Dokunmamatik olacak bu yeni söylentide hover touch teknolojisi kullanılacakmış. Apple’ın son başvurularında, iPhone 6 ile beraber kullanılabilecek iki önemli teknoloji göze çarptı. Bunlardan biri kalp ritmi ölçümü diğeri ise“dokunmamatik ekran” veya diğer deyişle hover touch ekran.Hover touch ekran ise, telefonun ekranına dokunmadan, onu yönetmeyi mümkün kılıyor.

 

Parmağı telefona dokundurmadan sadece ekranın birazcık üstünde gezindirmek, dokunmatik ekranla etkileşeme geçmek için yeterli oluyor. Bu teknolojiyi aslında Samsung, Galaxy S4 ve Note 3 gibi telefonlarında kullanıyor ve kullanıcı ekrana dokunmadan, parmağını ekranın birkaç milimetre üstünde hareket ettirerek telefonu “kısıtlı da olsa” kontrol edebiliyor. Apple’ın ise teknolojiyi geliştirerek daha kullanışlı ve isabetli bir yöntemi hayata geçireceği düşünülüyor.

Apple, süper serisi iPhone 6’da hover touch ekranı ile adete akıllı telefon piyasasında çığır açmaya geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir