Kara Cuma Apple ın işine yaradı

ABD’de Şükran Günü’nden Noel ve yeni yıla kadar devam eden alışveriş sezonunun ilk günü Kara Cuma’da en çok Apple ürünleri tercih edildi.

 ABD’de alışveriş çılgınlığının başlangıcı olarak kabul edilen Kara Cuma’da en çokApple ürünleri satıldı. iPad’ler en fazla satılan cihazların başında geldi.

ABD’de Şükran Günü’nden Noel ve yeni yıla kadar devam eden alışveriş sezonunun ilk günü Kara Cuma’da en çok Apple ürünleri tercih edildi. Araştırma şirketi InfoScout’a göre, ABD’nin önde gelen perakende zincirlerinde toplam 90 bin adet iPad Air siparişi alındı.

Şirketin 3 bin perakende mağazasında yaptığı araştırmada en çok iPad Air 16GB ve iPad Mini 16GB ile iPad Air 32GB modellerinin satıldığı görüldü. Satılan iPad’lerin o gün mağazalarının toplam satışlarının da önemli bir bölümüne denk geldi. Örneğin Target mağazasında iPad satışları mağazasının genel satışının yüzde 18,1’ini oluşturdu. Diğer ürünlerle birlikte Apple satışlarının mağazasının toplam satışlarının yüzde 22’sine hakim olduğu görüldü…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir