Kız çocuğunun cebindeki Apple iPhone alev aldı

Cep telefonları birçoğu pantolon cebine koyar , sağlıken zararlı ama adı üstünde cep telefonu ,cebimiz nerdeyse oraya koyuyoruz .Cep telefonları kırılgan olduğu için pantolonun arka cebine koymamak gerek ,üstüne oturmakla kırılır ve ciddi yaralanmalar olur.
ABD’nin Maine eyaletindeki Middle School of the Kennebunks’da genç bir kız çocuğunun cebindeki Apple iPhone alev aldı. İlk açıklamalara göre telefon, pil nedeniyle yanmış olabilir.

ABD’de zaman zaman cepte yanan, insanları yakan teknoloji aletleri haberlere konu oluyor, işte bunlardan biri de ülkenin Kanada sınırına yakın eyaleti Maine’de gerçekleşti. Eyalette yer alan Middle School of the Kennebunks’da ismi açıklanmayan bir kız çocuğunun cebindeki iPhone’un 1 Şubat 2014 günü ABD yerel saatiyle 07:40’ta alev aldığı rapor edildi.

Cebindeki iPhone’un alev alması ile birlikte yere düşüp yuvarlanan kız çocuğuna ilk müdahale öğretmenden geldi. Olayı hafif derece yanıklarla atlatan çocuğun durumuna ilişkin olarak okul müdürü Jeff Rodman, ‘Daha önce insanların böyle bir şey gördüğünü sanmıyorum’ dedi.

Yanıkların tedavisi için hastaneye götürülen kızın durumuna ilişkin acil sağlık hizmetleri bölüm başkanı Andrew Palmeri, telefonun gencin arka cebinde ezilmiş olduğunu ileri sürerek iPhone’un bu nedenle kısadevre yapmış olabileceğini kaydetti.

Apple, olayla ilgili olarak henüz resmi bir açıklamada bulunmazken genç kızın hafif derecede yanmasına neden olduğu ileri sürülen iPhone’un modeline ilişkin net bir bilgi alınamadı (Yukarıdaki görsele göre iPhone 5 ya da daha düşük bir olasılıkla 5s). Kızın ağır yaralı olmadığı bilgisi ise sevindirici.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir