LG G3

LG G3

Büyük bir beğeni kazanan LG’nin gelecek yılın ikinci yarısı içerisinde G3 modelini pazara sunabileceği belirtiliyor.

LG’nin G3 modelinde 5.5 inç boyutunda Quad HD adı verilen 1440 x 2560 piksel çözünürlük destekli IPS ekrana yer verileceğinden bahsediliyor. RAM tarafında 3 GB ya da 4 GB‘ın sunulacağı belirtiliyor olsa da, 3 GB‘a kesin gözüyle bakıldığını belirtelim.

Snapdragon’un 805 yonga setinin kullanılması beklenen bu modelde arka kameranın 16 MP seviyesinde çözünürlük desteği sunacağı da aktarılanlar arasında. Ancak işlemci tarafında bir ihtimal daha var. O da G3’te 8 çekirdekli ARM Odin. 64 bit destekli olduğu belirtilen bu işlemciyle beraber, LG de böylece 64 bit destekli mobil işlemcili akıllı telefonunu piyasaya sunmuş olacak. Yeni işlemcinin en az 2 GHz hızında çalışacağı da belirtilenler arasında.

Grafik çözümü kısmına baktığımızda da Mali T700 ile karşılaşmamız olası. Bu grafik işlem biriminin performans konusunda epey üstün olduğu vurgulanıyor.

Her ne kadar şu an için popüler olan Android mobil işletim sistemi sürümü Android 4.4 KitKat olsa da, gelecek yılın yaz aylarına kadar Android 5.0’ın tanıtımının yapılması olası. Dolayısıyla eğer Google’ın Nisan – Mayıs döneminde düzenleyeceği Geliştiriciler Konferansı sırasında Android 5.0′ın tanıtımı gerçekleşirse, LG ile önemli bir iş ortaklığı yapan Google, Android 5.0’ı G3 ile birlikte ilk olarak pazara sunabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir