Nokia Lumia 520 İnanılmaz Satıyor

Ne Samsung ne de Apple, bu 2 iki telefonuda satış konusunda sollayan ve 500 tl ye satışı olan bu telefon gerçekten de efsane olabilir.

Windows Phone pazarı, geçen yıla oranla iki kat büyüyerek toplam akıllı telefon satışlarının %3’üne ulaşmış durumda. Satılan Windows telefonları içinde ise en fazla ilgiyi de Nokia Lumia 520 modelinin aldığı herkez tarafından da biliniyordu. İşte bu oranın duraksaması bir yana, giderek büyümesi gözden kaçmıyor. Bir anlamda, Nokia Lumia 520, efsanevi bir telefon olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Adduplex’in yaptığı araştırmaya göre, Nokia Lumia 520, Windows Phone pazarının %31’ni ele geçirmiş gibi gözüküyor. Üstelik onu durduracak diğer bir model henüz ufukta görünmüyor. Düşük fiyatına rağmen iyi donanımı, telefonu çok cazip kılıyor ve özellikle ilk kez akıllı telefon alacaklar, Nokia Lumia 520’yi tercih etmiş oluyorlar.

Nokia Lumia 520’nin bir ay önceki pazar payı %26,5 idi. Bu hızlı yükseliş, Microsoft’u sevindirdiği gibi, diğer Windows Phone üreticilerini de rahatsız ediyor. Durum aynı zamanda Google ve Apple’ın da dikkatini çekiyor çünkü bu iki platform daha önce akıllı telefon kullanmamış müşterilere yeni akıllı telefon satarken artık düşük fiyatı ve cazip donanımlarıyla dikkat çeken Nokia Lumia 520 ile yarışmak zorunda olduklarını da göz ardi etmiyorlar.

Microsoft da, bu düşük fiyat politikası ile hızla büyük pazar payı edinebileceğini fark ettiği için 2014 içinde, benzer düşük fiyatlı Windows Phone’larla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu politika başarılı olursa, Microsoft’un 2014’teki büyümesi, %100’ün bile üzerinde olma olasılığı gözlerden kaçmıyor

                              Nokia Lumia 520                    

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir