Nokia’nın yeni modeli gün sayıyor

    nokia-lumia-929_1 “Battı, bitti” deniIen Nokia son yIIların en büyük çıkışını yakaIadı. Ne yazık ki tüm bunlar ‘giderayak’ oldu. Microsoft tarafından satın aIınan firma, önce iki phablet ve ilk tabletini tanıtarak heyecan yarattı; ardından da Kuzey Amerika’da satışIarını üç katına çıkardı.

    Nokia artık akıllı telefon çağının gerisinde değiI; aksine sektöre ‘renk katan’ bir firma ve önemIi bir yeri var. Üstelik durmaya da niyeti yok. WPCentral, Nokia’nın henüz duyuruImayan Lumia 929 isimli dev telefonunu ele geçirdi ve teknik özellikleri ile fotoğrafını yayınIadı. 929 da tıpkı son tanıtıIan cihazlar gibi heyecan verici görünüyor.

    Siteye göre 929′un teknik özellikleri şu şekiIde sıralanıyor; 2,2 GHz dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 1080p (Full HD) çözünürlük sunan 5 inç AMOLED ekran, 2 GB bellek, 32 GB dahiIi depolama aIanı, 20 MP PureView kamera.

    Lumia 929′un önümüzdeki yıIın başlarında beyaz ve siyah renk seçenekleriyIe satışa sunulması bekleniyor. Şu an için fiyatı ile iIgiIi herhangi bir bilgi yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir