Oppo Find 7 İnceleme

Geçtiğimiz Mart ayında duyurulan Oppo Find 7 modelini sizler için inceleyeceğiz ve ürün ile ilgili kafanızdaki tüm sorulara cevap bulacak ve sıradışı özelliklerinden oldukça etkileneceksiniz.

Başarılı ve büyük Çin firmalarından biri olan Oppo, Find 7 modelinin 2K özellikli yüksek çözünürlüğü ile kullanıcılarını büyüleyecek.

Telefonu incelediğimizde Snapdragon 801AC işlemci, 3 GB lık RAM ve 32 GB hafıza ile karşı karşıyayız.

9.2 mm kalınlığa sahip telefon, Gorilla Glass 3 teknolojisi sayesinde ıslak ellerden etkilenmiyor.

Telefonda ön kameranın selfie için özelleştirilmiş olması ve birçok üst model telefonlardan yüksek, 5 mb gibi bir çözünürlüğe sahip olması bu modeli bir adım öne taşıyacak.

4K video kayıt sistemi ve Sony Exmor f\ 2.0 IMX214 özellikli arka kamera 13 MP çözünürlüğe sahip.

170 gram ağırlığa sahip olan Oppo Find 7, 5.5 inç ekranına rağmen tek elde kullanılabilirliği ile kullanıcılarına bu boyuttaki birçok telefonun sağlamadığı bir avantaj sağlayacak.

Şık tasarımı İle Oppo Find 7
Şık tasarımı İle Oppo Find 7

Android 4.3 sürümüne sahip cihaz aynı zamanda COLOR US arayüzüne sahip.

Bu arayüz sayesinde menüye girmeden ekran kapalıyken, aradığınız uygulamanın kolay şeklini ekrana çizerek açabiliyorsunuz.

Mesela el feneri uygulamasına girmek için basit şekilde bir el feneri şekli çiziyorsunuz. Diğer telefonlardaki monotonluklardan uzak, fazlasıyla eğlenceli.

Telefonun en farklı özelliği UHD modu ile 50 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor oluşu. Çektiğiniz 4 farklı fotoğrafı birleştirerek 50 MP çözünürlüğünde fotoğraflar elde etmeniz mümkün. Olağanüstü özelliklere sahip bir kamera arıyorsanız bu telefon ilk tercihiniz olmalı.

Android 4.4 güncellemesini, telefon yazılımını bilgisayara yükleyerek yapabilirsiniz.

Oppo Find 7, yazılımından dış özelliklerine kadar muhteşem bir şekilde tasarlanmış. Bildirim menüsündeki incelikler diğer Android telefonlarda yok!

Max Audio özelliği ile müzik, film, oyun gibi kategorilere göre sesini kendi ayarlıyor. Gerçekten mükemmel bir özellik.

DayDream özelliği ile telefonunuz ekran koruyucusundayken istediğiniz resimleri seçebiliyorsunuz.

Ve gelelim Androidlerde bize en çok sorun yapan konuya. 3000 mahlık pil gücüyle performansının çok çok üstünde bir şarj verimi sağlıyor. Çünkü hangi uygulamanın ne kadar şarj tükettiği hakkında bilgi sahibi olup şarj ihtiyacınıza göre kendi pilinizin yöneticisi olabiliyorsunuz. Birçok ayarlama ile şarjınızı daha verimli kullanabiliyor ve istediğiniz yüzde de şarjın ne kadar kaldığı ile alakalı uyarılar alarak ne yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz.

Size şarjla ilgili inanılmaz bir özellik daha. Sabah uyandınız kısa sürede bir yere yetişmeniz gerekiyor ve telefonunuzun şarjı yok. Veya uzun yolda şarjı biten telefonunuzu yarım saat gibi kısa sürede şarja taktınız. Sizi normal şartlarda çok kısa bir süre idare edecek ve tüm işleriniz, iletişiminiz aksayacak. Oysa Oppo Fin7 yi 45 dakika şarj ettiğinizde, %100 lük şarj verimi alıyorsunuz. Artık sinir bozucu şarj sorunlarına veda edebiliriz. Oldukça şaşırtıcı ve gerekli bir özellik olmuş.

Fiyatı ise 564 dolar.

Yapılan testlerde Xperia Z2 den daha üstün işlemciye sahip ve LG G3 ten daha hızlı bir performans sergiliyor ve LG G3’ten daha çok özelliğe sahip. Galaxy S5 den büyük RAM kapasitesi ile her yönden rakiplerinden üstün.

İncelememizin sonucunda kameradan şarja tüm ihtiyaçlara yönelik, kusursuz bir telefonla tanıştınız. Oppo Find7, ağırlığının dışında Android telefonlardaki tüm kusur ve eksikliklerden arındırılmış özelliklere sahip.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir