Rusya İlk Yerli Akıllı Telefonunu Satışa Sundu

Önceki Günlerde ilk yerli akıllı telefonnu ürettiğini belirten Rusya ,YotaPhone adını verdikleri telefonlarını satışa sundu.

Yota Devices firması tarafından üretilen YotaPhone ülke genelindeki elektronik mağazalarında yerini aldı.büyük ölçüde ilgi görmesi beklenen ilk yerli akıllı telefonun fiyatı ise se 20 bin ruble (625 dolar) olarak belirtildi.Şirket YotaPhone un önümüzdeki sene Avrupa piyasına sürüleceğini açıkladı.

YotaPhone, 2010 yılında dönemin Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev’e sunulmuş ve devlet desteğini almayı da başarmıştı.

YotaPhone, dünyada ilk kez LCD ekran ve e-kitap okuyucularda kullanılan ve gözleri yormadan görüntüleme sağlayarak pil ömrünü uzatan E-Ink ekranı bir araya getiren akıllı telefon olma özelliğine de sahip bir telefon.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanacak olan telefonun teknik özellikleri ise şöyle,

Yota

1.7 GHz çift çekirdekli işlemci 2 GB RAM 32 GB dahili hafıza HD çözünürlüklü 4.3-inç LCD (1280 x 720 piksel) ile ana ekran 4.3-inç 640 x 360 piksel çözünürlüğe sahip siyah beyaz ikincil ekran LED Flaş ile 13 megapiksel arka kamera 1 megapiksel ön kamera 1800 mAh pil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir