Samsung Cıhazların Boyutunu Büyütmeye gidiyor

Sevilen Phablet Telefonların Boyutunda Artırmaya Gidiyor

Phablet adı verilen segmenti Galaxy Note akıllı telefonu ile başlatan, büyük ekranlı akıllı telefonların bir nevi öncüsü olan Samsung, bu yıl başında tablet segmentinde boyut çıtasını yukarı çekmişti.

Firma çeyrek yıl tablolarını açıkladığı yatırımcı konferansında, mobil cihaz pazarına dair planlarını paylaştı. Firma mobil cihazların geldiği boyutları yeterli görmüyor, bunu biraz daha artırmak niyetinde.

Bu yıldan itibaren firmanın ağırlık vereceği akıllı telefonlar 5-6 inç arasında olacak. Firmanın rağbet gören Phablet sınıfına yeni üyeler ekleyeceği anlaşılıyor. Henüz tanıtılmayan 5 inçlik Galaxy Grand Neo, 5.5 inçlik Galaxy Note 3 Neo modelleri görünüşe göre bu stratejinin bir ürünü olacak.

Tablet segmentinde, firma 20 inçe kadar çıkmayı planlıyor. Bu tabletler ayrı sınıfın da öncüsü olacak. Firma ayrıca bu yıl Galaxy Tab ailesinin farklı versiyonlarını modifiye ederek satışa sunacağını sözlerine ekledi.

Daha yılın ilk ayında olmamıza rağmen 5 farklı tablet modeli lanse eden Samsung‘un, bu açıklamalarla sayıyı daha atıracağı tahmin ediliyor.

 

 

Bir süre önce iki farklı tablet modeli bilgisi internete düşmüştü. Bu da açıklamaları teyit eder nitelikte. Ancak tahminler sadece Android platformu için değil Windows 8 platformu için bu modellerin geliştirildiği yönünde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir