Samsung Galaxy S5 ne zaman gelecek?

Samsung, Washington Post‘un haberine göre önümüzdeki ay yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy S5’i tanıtma ihtimali var.

 

Akıllı telefon pazarında
Apple ile kıyasıya rekabet yaşayan Samsung’un kısa bir süre sonra Galaxy S5’i tanıtacağı söyleniyor. Yeni telefonun sahip olacağı özelliklerin yanı sıra, çıkış tarihi merak edilirken, haber kaynakları konuyla ilgili ortaya çeşitli iddialar attı.

 

Samsung, Washington Post’un haberine göre önümüzdeki ay yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi‘nde S5’i tanıtabilir. Görkemli  tören ile yeni telefonunu duyurması beklenen Samsung‘un, bunu Şubat ayında Barcelona’daki kongrede gerçekleştirebileceği konuşuluyor.

 

İddiaların diğeri ise Slashgear adlı internet sitesinden geldi. Sitede yer alan bir haberde, Samsung‘un çalışmalarını çok gizli bir şekilde yürüttüğü, Şubat ayındaki kongrede sürpriz yapabileceği belirtildi.

 

Bloomberg’in raporuna göre Samsung, telefonunu Şubat ayında değil, Nisan ayında tanıtacak. Raporda, yeni telefonda parmak izi okuyucunun yanı sıra yeni bir tasarım olacağı iddia ediliyor. Samsung‘un Galaxy S3 ile S4 arasındaki geçişinin çok parlak olmadığı ve S4‘ün bir önceki telefona göre kaydedeğer bir yenilik getirmediği yönünde eleştiriler olmuştu. Söylenenleri dikkate alan şirket, telefonda birçok değişiklik yapacak.

 

Re/Code adlı siteye göre de Samsung, kendi telefonlarına has geliştirmeler yapacak. Android‘in dışında kendi uygulamalarına  sahip olan Samsung, bu uygulamaların sayısını arttırması beklentiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir