Samsung Galaxy S5 Sport modelini duyurdu

ABD’li operatörlerden Sprint, Galaxy S5 Sport’u tanıtıldı. Galaxy S5 Active gibi fiziksel tuş takımıyla dikkat çeken yeni Galaxy S5 türevi, orjinal modelin özelliklerine sahip bir cihaz olarak tanıtıldı.

ABD‘nin Sprint operatörü yeni bir Galaxy S5 modelini tanıttı. Operatöre özel cihaz, Galaxy S5 Sport olarak isimlendiriliyor. Yeni ürün modeli, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy S5 Active modeline benzerlik gösteriyor.

Toz veya su’ya dayanıklı cihaz
Ürünün ön yüzünde fiziksel Android tuşları mevcut olan Galaxy S5 Sport‘un arka yüzü de özgün modele göre farklı ve kolay bir tasarıma hakim. IP67 derecesinde toz ve su geçirmezlik özelliğiyle gelen cihaz, 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmezlik özelliğini sunuyor.

Model özgünlüğü ve donanım benzerliği
Teknik özellikleri ile yola çıkarsak özgün bir Galaxy S5 modeli ile aynı olan yeni ürün, 1080p kalite çözünürlüklü 5.1 inç Super AMOLED ekrana sahip ve 2.5GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 801 yonga setinden ilham alıyor. 2GB bellek ile tanıtılan Galaxy S5 Sport‘da LED flaşlı 16 megapiksel arka kamera ve 2 megapiksel ön kamera mevcut olduğu görüldü.

Samsung Galaxy S5 Sport
Samsung Galaxy S5 Sport

Boyutlar artıyor
S5 Sport ürününün depolama çözümleri arasında 16 GB dahili hafıza ve MicroSDkart yuvası tanıtımda not alındı. 114 x 74 x 8.9 mm ölçülerine sahip yeni cihazın ağırlığı ise 156 gram. Android 4.4.2 sürümüyle yola çıkan Galaxy S5 Sport‘da 2800 mAh değerinde bir pil bulunuyor.

yüksek çözünürlüklü kamerasıyla şık ve estetik fotoğrafları çekerken zorlanmayacaksınız.
yüksek çözünürlüklü kamerasıyla şık ve estetik fotoğrafları çekerken zorlanmayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir