Samsung Huron ortaya Çıktı

Samsung, yep yeni cep telefonu  Huron ile bambaşka bir dünyaya ikinci adımını atmaya hazırlanıyor!

 

Samsung un en yeni modeli Windows Phone işletim sisteminde olacak.

Evleaks in verdiği bilgiye göre Samsung‘un  Huron  adlı yeni modeli, her zamanki gibi Android değil, bu defa Windows Phone işletim sistemi ile gelecek. SM-W750V model numarası ile geçtiğimiz ay sızan ve detayları yavaş yavaş kendini gösteren yeni Samsung cep, tasarımıyla özellikle Galaxy S4‘e benzeyecek olması ile konuşuluyor.

 

Evleaks’in attığı tweet’e göre Samsung, bu defa Nokia‘nın hava sahasına girecek.  Yeni cebini Windows Phone için hazırlama çalışmalarında, Samsung‘un yeni cebi için koyduğu kod adı “Huron” oldukça dikkat çekici. Zira tuhaf şekilde “Huron” eski bir Intel işlemci modelinin adı. Bu ayrıntı Samsung‘un yeni cebi için merakları arttırmaya yetiyor.

 

İlk olarak SM-W750V model numarasıyla aralık ayında ortaya çıkan Samsung Huron‘un 5 inç boyutunda ekrana, 1080p çözünürlük desteğine sahip olacağı  gelen ilk bilgiler arasında.

 

Samsung, daha önce de Windows Phone 8‘li cep telefonu Ativ S‘i üretmiş, ancak bu ekosistemde yaşanan Nokia istilası arasında beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Huron, şirketin Windows Phone 8 pazarındaki ikinci denemesi olacak..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir