Sony’den iki yeni telefon

    2013’e su geçirmez Xperia Z ile giren ve pazarda dengeleri değiştirmeyi başaran Sony, bu yıl da damga vuracak 2 yeni amiral gemi modeliyle girmeye hazırlanıyor. Japon devin, Sirius ve Canopus kod adlı iki dev ekran cihazın yılın ilk çeyreğinde pazara çıkacağı bildirildi.

 

 

Sony’nin biri ocak, diğeri de mayıs ayında olmak üzere iki yeni üst düzey akıllı telefon piyasaya süreceği belirtildi. Asya kaynaklı bilgilere göre Japon elektronik devinin amiral gemi konumuna oturtacağı ‘Sirius’ ve ‘Canopus’ kod adlı iki akıllı telefonunun hazırlıklarına devam ediliyor. Sirius modelin haftaya CES 2014 fuarında tanıtılması beklenirken, Canopus ise mayıs ayında tanıtılacak.

 

5.2 inçlik ekranla gelecek

 

İddialara göre Sirius modeli daha önce de gündeme gelen 5.2 inçlik Xperia Z2 akıllı telefonunu tanımlayacak. Zira Sirius modelinin 5.2 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte ekran ve Snapdragon 800 yonga seti taşıyacağı belirtiliyor.

İşlemci zengini

Canopus ise 5 inçlik bir model. Snapdragon 800 veya Snapdragon 805 yonga seti taşıyacağı belirtilen cihazın diğerleri gibi su geçirmez özelliğe sahip olacağı öne sürülüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir