Sony’den Windows Phone’lu telefon atağı

Dedikodulara göre Sony ve Microsoft uzun bir süredir görüşme halinde.

Mobil cihaz ürünlerinde Android işletim sistemine tercih eden Sonytheinformation tarafından verilen haberde yeni yılda Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bir çözümle kullanıcıların karşısına çıkacak.

   Sony Vaio (Windows Phone’a özel bir seri) akıllı telefon serisine konumlandırılacak modelin teknik özellikleri ve tasarımına ilişkin detaylar henüz bilinmiyor,  Sony ve Microsoft cihaz ya da cihazlar hakkında uzun bir süredir görüşme halinde. İkili şu an lisans ücretleri, telefonda yer alacak ön yüklü uygulamalar ve diğer konular hakkında fikir alışverişini sürdürüyor.

  Windows Phone platformunda şu an için Nokia‘nın hakimiyeti söz konusu ve Android tarafındaki iddialı bir üreticinin Windows Phone tarafına ciddi yatırımlar yapmadığı sürece Nokia bu hakimiyetini sürdürecek. Samsung ve HTC birkaç model ise Windows Phone tarafında yer alsa da, ürünler beklenen ilgiliyi görmedi. Sony’nin nasıl bir planlama içerisinde olacağını henüz bilmiyoruz, ümarız Japon üretici Windows Phone‘un yayılmasında etkin rol üstlenir, işletim sistemleri arasındaki rekabeti sürdürür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir