Teknoloji Devi Samsung’un O Telefonuna Ne Oldu

Tekonoloji devi Samsung piyasaya sürülmesi beklenen Tizen işletim sistemli ilk cep telefonu neden piyasaya çıkmadı ve kullanıcıların merakla beklediği bu telefon ne zaman ortaya çıkar.Yoksa piyasaya çıkması başka baharamı kaldı,tabiki ayrıntılar haberimizde..

Samsung’un bir süredir üzerinde çok dikkatle ve buyuk özveri ile çalıştığı Tizen işletim sistemi yakında yüzünü göstermeye hazırlanıyor.Daha önce Samsung’un Tizen işletim sistemine sahip ilk modeli SC-03F kod adıyla ortaya çıkmış ve telefonun öncelikle ve sadece Japonya’da, Japon operatör NNT DoCoMo tarafından satışa sunulacağı açıklanmıştı. Hatta 16 Ocak tarihinde telefonun Japonya’da satışa çıkması gerekiyordu fakat Tizen’li cep, NNT DoCoMo tarafından şimdilik ertelendi. Böylece Tizen‘li ilk telefonu bekleyen Japon kullanıcılar da, telefonu tüm dünya ile birlikte, MWC 2014‘te görebilecekler.

Samsung‘un ilk Tizen’li cebi SC-03F’in, NTT tarafından, henüz tam anlamıyla hazır olmadığından dolayı ertelendiği konuşuluyor. Zaten Samsung, yeni cebini aslında önümüzdeki ay Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmayı düşünüyordu ve anlaşmalı olduğu operatöre ön satış imkanı sunacaktı.

Tizen platformuyla birlikte Apple’ın iOS ve Nokia’nın Windows Phone 8 platformlarını karşısına alacak olan Samsung, elbette diğer yandan Android işletim sistemine cep geliştirmeyi de sürdürecek.

Tizen2

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir