Telefon dolandırıcılarına dikkat edin

Son zamanlarda artan telefon dolandırıcıların haberlerini duyuyor ve nasıl böyle şey olur diyoruz.Son kurbanları 145 bin lira nakit para ve 60 bin liralık ziynet eşyasından olan 78 yaşındaki Maide Güngör.
Telefon dolandırıcılarının dolandıracakları kişilerin bilgilerini ,hesapta ki paralarını nereden alıyor , bu kişiler hakkında nasıl bilgi ediniyorlar ,sizi ikna etmek için bu kadar bilgiye nasıl erişiyorlar.
Acaba insanlar kendi paralarını dolandırıcılara bildiriyor,dolandırıcılar da gidip soyuyor olamaz ,bu kişiler kimler ,en yakınlarımız mı yoksa kurumlar mı, devletin memuru asla elden para alamaz ,icra memuru bile gelse siz vezneye paranızı ödersiniz.Suçunuz olmadığınızı zaten biliyorsunuz neden onlara inanıp onların eline koz veriyorsunuz,gerçi bu dolandırıcılar hakkınızda ki herşeyi öğrenip bir şekilde sizi dolandıracaktır ,şimdilik bu hırsızlık ön planda olduğu için insanları böyle kandırıyorlar,bilgileriniz başkalarıyla paylaşmayın ,internet kafelerde olur olmaz hesap bilgilerinize girmeyin , TELEFON dolandırıcılarının son kurbanı, Üsküdar’da yaşayan emekli Maide Güngör (78 yaşında) oldu. 14 Ocak günü kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, yaşlı kadına önce bankadaki 145 bin lirasını çektirip, bir çöp konteynerinin altına bıraktırdılar. Daha sonra yine arayan şüpheliler, bu kez de Güngör’ün ziynet eşyalarını poşete koyup kapısına gelecek kişiye teslim etmesini istediler. Maide Güngör de kendisine denilenleri harfiyen yapıp, içinde 60 bin lira değerinde ziynet eşyası bulunan poşeti kapısına gelen şüpheliye teslim etti. Dolandırıldığını sonradan anlayan yaşlı kadın, önce durumu polise bildirdi, ardından da olaya ilişkin güvenlik kamera kayıtlarını buldu. Güngör’den alınan kayıtları incelemeye alan polis şüphelileri arıyor. Güngör polisten parasını dolandırıcılardan kurtarmasını istedi .maide güngör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir