Telefon Ekranları Daha Da Gelişiyor

telefon-ekranlari-daha-da-gelisiyor-3796704

Yüksek çözünürlüklü AMOLED ekran teknolojisini yeniden gündeme taşındı, 2K görüntü teknolojisi çok yakın!

Teknoloji dünyası Samsung  ile yeniden çalkalanmaya başladı. Güney Kore’nin lider üreticilerinden Samsung yeni bir gelişime daha imza atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda Samsung’un üst seviye akıllı cihazlarında kullanılan AMOLED ekran teknolojisi, bir adım daha ileri taşınıyor.

Günümüzde Full HD çözünürlüğünde ve 5 inç büyüklüğünde bir ekranın, 443ppi (bir inçte bulunan piksel sayısı) değere sahip olduğunu yeni nesil akıllı modelleri tanıtırken dile getiriyoruz.

Samsung Display’in ürünü olan AMOLED ekranların önümüzdeki 2014 yılı içinde 2K ekran teknolojisi kullanılarak, ppi değerlerinin 550’lere çıkarılacağı öne sürülüyor. 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü ekranlara sahip akıllı modellerin 2K AMOLED Display adıyla tanıtılması bekleniyor.

Samsung’un çalışmalarını başlattığı ve 2014’ün yaz aylarına damga vuracağı düşünülen Galaxy S5 modelinde, 2K AMOLED ekran teknolojisinin kullanılacağı öne sürülüyor. Samsung’un son amirak gemisiGalaxy S4 ve Galaxy Note 3’den yaklaşık 125 ppi daha yüksek olması beklenen yeni teknolojiye örnek olarak Galaxy S2 ile Galaxy S3 arasındaki farkı gösterebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir