Ulak Projesi için ilk adım atıldı

Aselsan,Netaş, ve Türk Telekom ‘la bağlı ortaklığı Argela’nın geçtiğimiz sene başladığı baz istasyonları , denemenin ardından ürün haline getirileceği belirtiliyor.
4G (DÖRDÜNCÜ NESİL)iletişim alt yapısı baz istasyonları 2016 ya kadar yapılıp geliştirilmesi ULak Projesi denemelerinin de Ekim de yapılacaı belirtiliyor.
Netaş genel müdürü “29 Ekim’de sinyali çıkarmış, ilk denemeyi yapmış olacağız. Bir sene sonra da ürünleştirmeyi tamamlamayı planlıyoruz” dedi. Altay, baz istasyonunun geliştirilmesinin ardından üretimi kimin yapacağı sorusuna ise, “Burada amacımız en alt düzeye kadar donanım ve yazılım uzmanlığını hazmetmiş bir projeyi gerçekleştirmek. Bizim için üretimi kimin yapacağından ziyade Türkiye’de olması yeterli” cevabını verdi.
ULAK projesi ile kamu güvenliği ve acil yardım haberleşme sistemi projelerinde işbirliğinin güçlenmesi için Ulaştırma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Turkcell, Vodafone ve Avea arasında mutabakat zaptı imzalandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir