Ünlü Boeing firması kendini imha eden telefon yaptı

Sivil ve askeri alanda uçak üreten ve bu alanda en büyüklerinden olan Boeing , telefon işine el attı bu telefon işi önemli farkı ise güvenlik açısından güvenilir ve görüşmelerini kriptoluyor ve kasası açılması halinde otamatik veriler silinip 3. şahısların kullanımına izin vermiyor.
Daha önceki bir haberimizde Find my İPhone la Google ‘nin androidli telefonunda da bu özelliğe benzer bir haber sunmuştuk ,görünen o ki Boeing bu telefonu normal müşteriye vermiyecek bunun yerine ortakları ve devlet kurumlarına ve özel kuruluşlara bu cihazı verecek.
Bu telefon 4G desteğine sahip ve güvenli aramalar için de çift kart imkanı veriyor.
boeing-black
Boeing 36 yıldır bu telefon sistemi için çalıştıklarını ve cihazın satışını ise doğrudan kendi kanalı ile yapacağını belirtti. Güvenlik sistemleri ihtiyacı artıkçça kendini imha etme ve ötesi gelişmeler karşımıza çıkacak . Teknoloji geliştikçe görünen o ki bir üst seviye zeka diğer teknolojiyi alt seviyeye indirip eskisten yeni teknoloji firmaları zor duruma ve para harcamasına sebebp oluyor . En iyi olmak için daha fazla kaynak harcıyor ve teknolojiyi daha iyi yapabilen dehalara ihtiyacı var ve bu ihtiyacı karşılayacak beyinleri ise eğitmek çok zahmetli ve uzun sürmekte .
boeing-mockup

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir