Yeni yılın en çok satanı Apple mı?

Apple satışlarını bu sene hedefine üstünde yapıyor ve karlı bir yıl geçirdiği söyleniyor.Haber kaynaklarına göre, geçtiğimiz Eylül ayında tanıtımı gerçekleştirilen iPhone 5S ve iPhone 5C akıllı modellerinin, satışları son hız devam ediyor. Parmak izi okuyucu, 64-Bit işlemci mimarisinin getirdiği işlemci performansı, çift led kamera flaşı ve altın rengindeki kasa seçeneğiyle birçok teknoloji severin gönlünü feth eden iPhone 5S, Apple’a yeni bir rekor daha kazandıracak gibi görünüyor.
2014 yılının ilk çeyreğine ait finansal raporları açıklayacağını duyuran Apple, büyük artış gösteren başarılı isimler listesindeki koltuğuna yeniden oturmayı başardı. Ekim-Aralık ayları arasında 55.3 milyon adet yeni nesil iPhone modelinin satıldığını öne süren Apple, bir önceki rekor olan 2012-2013 yılları arasında sahip olduğu 47.8 milyonluk iPhone kotasını ardında bıraktı.

Dünyaca ünlü ekonomist Fortune tarafınfan yayımlanan sonuçlar, 27 profesyonel ve 17 adet de amatör araştırmaya dayanıyor. Fortune harici şirketlerin araştırmalarına göre Apple’ın ilk çeyrek rekorunun 50 milyon adedi aştığı ve hesaplanan rakamın 59.73 milyon olduğu yönünde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir