Yılların Dedikodusu gerçek oluyor

Yıllardır dedikodusu yapılan telefon, Sudan ucuza Amazon telefonu geliyor!

Yıllardır dedikodusu yapıldı ama bir türlü gerçekleşemeyen cep telefonu, sonunda gerçek olacak gibi. Hem de sudan ucuza!

Amazon’un uzun zamandır konuşulan ama bir türlü gerçeğe dönüştürülemeyen cep telefonu projesi  hakkında internete önemli bilgiler sızdı. İnternetin online ticaret devi Amazon’un yıllardır hayalini kurduğu telefonun 5 inç olacağı, Full HD özelliğine sahip olacağı iddia ediliyor.

Telefonun fiyatı konusundaki dedikodularda baya ilginç. Amazon’un telefonu, iPhone’un sadece “tek bir parçası fiyatına” satacağı dedikoduları var.

Söylentilerin kaynakları, Amazon’un telefonunu üretecek olan Avrupa ve Çin’li ortaklarından sızan belgelerden oluşuyor. Sızan belgelere göre Amazon telefonu bu yıl içinde piyasaya çıkarıp ABD, Avrupa ve Çin’de satışı olacak.

Dedikodulara bakarsak telefonda 13 MP kamera, Snapdragon 800 işlemci ve göz bebeği takip sistemi olacakmış. Bu özelliklerin yanında fiyatının ise en önemlisi 99 dolar olması bekleniyor. Bu da piyasadaki akıllı telefon fiyatları ile karşılaştırınca bir devrim olarak nitelendirilebilir.

Elbette Amazon‘un telefonu satışından değil, telefon kullanıcılarına daha sonra satacağı ürünler, uygulamalar, yazılımlar ve göstereceği reklamlar üzerinden kar beklentisi taşıdığı biliniyor.

İlerki zamanlarda Bakalım Amazon 99 dolara gelişmiş bir akıllı telefon satmayı başarabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir