ZTE modüler telefon konsepti

ZTE modüler telefon konsepti Eco-Mobius’u CES 2014′te sergiliyor.

 

ZTE CES 2014′te Eco-Mobius olarak adlandırdığı modüler telefon konseptini sergiliyor.

 

Bu konsept dahilinde kullanıcı kamera, pil, ekran ve diğer çekirdek modülleri değiştirme fırsatına sahip. Çekirdek olarak nitelendirebileceğimiz parçaları işlemci, RAM, depolama ve grafik işlemcisi oluşturuyor ve bunların da her biri birbirinden bağımsız şekilde ayarlanabiliyor.

 Eco-Mobius’un tüm parçaları plastik gövde içinde bir arada tutuluyor. Plastik gövde, telefonun modülerliğini apaçık şekilde gösteriyor. Eco-Mobius henüz  prototip niteliği taşıyor, Bu telefonun kısa vadede çıkmasını beklememek gerekiyor. ZTE  konseptle ziyaretçilere kendi modüler telefon vizyonunu sergilemiş oluyor.

 

    ZTE standındaki bir temsilcinin The Verge sitesine verdiği bilgiye göre, şirket telefonun geliştirme çalışmalarını yapmıyor, ancak mühendisler bu konsept dahilinde belirlenen ve gelecekte böyle bir telefonun gerçeğe dönüşmesine engel zorlukları gidermek üzerinde çalışıyor olabilir.

zte-eco-mobius-telefon_254

 

zte-eco-mobius-telefon_36048540

ZTE Eco-Mobius konseptini geçen yılın sonlarında duyurmuştu, ancak konsept ilk  CES 2014′te gözler önüne serildi. CES’te hem akıllı telefon hem de tablet konseptleri sergileniyor. “Eco” adını destekleyecek şekilde, ZTE telefonla atık miktarını azaltmayı amaçlıyor.

Şirket bu telefonu duyururken, kullanıcıların ihtiyaçları dahilinde kamera modüllerini değiştirebilecekleri veya yeni oyunları çalıştıramayacak kadar güçsüz kalmış telefonlarını zahmetsizce yükseltebilecekleri bir gelecekten söz etmişti.

Kaynak: The Verge

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir