Avustralya’dan Korkmamın 34 Nedeni

Avustralya büyük kıt’a ve çok güzel bir kıt’a, ama güzelliğinde eksi yönleri burdada kendini gösteriyor.

Karada, denizde veya havadan her an tehlike gelebilir, size bu konuda 34 resim paylaşacağız, bu paylaştığımız resimler dünyada en kötü, öldürücü listesinde olan ve avustralya’da olan doğa ve canlılardan derlediğimiz resimlerdir.

Avustralya'dan Korkmamın 34 Nedeni
Avustralya’dan Korkmamın 34 Nedeni

Game of Thrones’un en güzel 10 dövüş sahnesi

Geçtiğimiz hafta Amerika’da Memorial Haftası olduğundan tatile giren bütün diziler gibi Game of Thrones’un da belki bu sezon en merak edilen bölümü de bu haftaya kalmıştı.

Tyrion’un son anda fikir değiştirmesiyle Oberyn Martell ve The Mountain’ın dövüşü. Bu önemli dövüş sahnesini bu akşam izleyebileceksiniz anca biz ondan önce dizide şimdiye kadar gerçekleşmiş dövüşlerden 10 tanesini sizlere sunmak istedik.

Game of Thrones dizisinden sevilen 10 dövüş sahnesi.
Eddard Stark vs Jaime Lannister

Çizgi film karakterlerinin evrimi

Çocukluğumuzun en sevdiğimiz çizgi kahramanları, tabii ki yıllar boyu değişikliğe uğrayarak bugünkü hallerine geldi. Peki ünlü çizgi film karakterlerinin ilk halleriyle, şimdiki hallerini yan yana koysak? Aralarında Pinokyo’dan Shrek’e kadar birçok farklı çizgi film karakteri neredeyse baştan yaratılmış diyebiliriz.cizgi-film-karakterlerinin-evrimi

Yeni Batman oyunundan yeni görüntüler

Rocksteady’nin bir süreliğine ara verip topu Warner Bros’un kendi stüdyosuna attığı batman serisi üçüncü ve muhtemelen son oyunu ile (Arkham Origins’i bu seriye dahil etmiyor Rocksteady) bizleri karşılamaya hazırlanıyor.

Arkham Knight adlı bu yeni oyun için firma bizlere dört adet yeni ekran görüntüsü yayınladı. Bu görüntülerde Harley Quinn’i Batman’in yeni kıyafetini ve Batmobil’i görme imkanımız oluyor.

Batman: Arkham Knight 14 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

arkham-knight_01

Ünlü dizilerin The Simpsons halleri

Dünyaca ünlü fenomen çizgi dizi The Simpsons artık özellikle dünyada olan bitenleri kendi içeriğine aktarmasıyla da biliniyor. Lakin bu sefer işler tam ters şekilde ilerlemiş. Belçikalı sanatçı Adrien Noterdaem Simspons’ın çizim tekniğini kullanarak yurt dışında yayınlanan ünlü dizileri ve karakterlerini bizlere sundu. Orphan Black, Walking Dead, Sherlock gibi ünlü dizileri bir de “Simpsonized” haliyle görün. Manşet resminde ise geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Alien yaratığının tasarımcısı H.R. Giger’ın Simpsonized çizimini bulabilirsiniz.

house-of-cards-Frank-Underwood

Sosyal medya ağlarının 11 ilginç gerçeği

Artık hayatımızın değişmezi olan sosyal medya ağları hakkında bazı gerçekleri ortaya çıkartma zamanı şimdi.

Hayır, bunlar dehşet verici ya da “Bunu da mı yapmışlar” gibisinden gerçekler değil. oldukça ilginç ve komik gerçekler aslında. Misal bütün twitter kullanıcıları toplanıp ülke kursalar sıralamada kaçıncı olurlar, ya da Facebook sistem güvenliğine ne kadar güveniyor… İşte Buzzfeed’in hazırladığı bu galeri bizlere bu bilgileri sunuyor. Sonunda ise ilgili videoyu izlemeyi unutmayın.

MySpace

Hepimizin tanıdığı MySpace zamanında sosyal medyanın tartışılmaz kralıydı ve çok sağlam bir yeri vardı.
MySpace

Bütçe dostu Moto E’nin görselleri ve bilgileri sızdı!

13 Mayıs yani pazartesi günü Londra’da bir basın etkinliği gerçekleştirecek olan Motorola’nın bu etkinlikte yeni telefonunu tanıtacağı bilinse de bunu hangi telefon olacağı henüz belli değil. Bunun için iki seçenek mevcut; Moto E veya Moto X+1.

Lakin son zamanlarda ortaya çıkan sızıntılar ve dedikodular iki telefondan birisinin ağırlık almasını sağladı. O da Moto E oldu. Bugün ise yeni bütçe dostu telefonun özellikleri ve görselleri sızdı.
moto-e

Elektronik atıklarla yapılan sanat eserleri

Gelişen teknoloji bize bir çok olanak sunsa da bu gelişmeler çevreye yaramıyor. Gün geçtikçe artan elektronik çöplerin geri dönüşümü şirketler için baş ağrısı olabildiği için ve çöplere atılan ürünlerin tamamının bir çoğunun geri dönüşüme hiç gitmeyişinin çevreye ne kadar zararı olabileceği malumunuz. bazı sanatçılar ise eski elektronik cihazları direkt çöpe atmayıp, kendi tarzlarında bu geri dönüştürme işini yapmışlar. Görünüşe bakılırsa hiç de başarısız olmuş sayılmazlar. Adete birer sanat eseri haline gelen eski teknolojilere bir de böyle bakın.
elektronik-atiklarla-yapilan-sanat-eserleri

George R.R. Martin’den yavaş yazan 7 yazar

Bugün epey ünlü olan “Game of Thrones” adlı eserin yazarı Gearge R.R. Martin, kitaplarını bir an önce yazsa da hemen okusak diyoruz. Biz ne kadar istesek de Martin, yavaş kabul edilen bir yazar. Büyük bir özen ile yazılmış kitapları ile bütün dünyadan kendine çok sayıda hayran toplayan George R.R. Martin’in böylesine eserleri bir çırpıda yazmasını bekleyemeyiz elbette. Peki en yavaş yazan yazar mı? Hayır. George R.R. Martin’den daha yavaş yazan 7 tane daha yazar var.

Game-of-thrones

Game of Thrones karakterleri tarihte kime tekabül ediyor

Bu hafta sizlere sunacağımız galerimiz ünlü hikayede yer alan karakterlerin ve yerlerin gerçek tarihte kimlerden ve nelerden esinlendiği hakkında olacak.

Bildiğiniz gibi George R.R. Martin bu hikayeye başlarken bir çok kaynaktan esinlenerek oluşturdu kitaplarını. Özellikle İngiltere ve İrlanda coğrafisi, orta Çağ Avrupa’sının siyasi yapısı, Güller Savaşı gibi tarihsel olaylar bunlardan bazıları. Peki hangi tarihi olay, yer veya yapı hikayede kendisine farklı bir biçimde yer buldu gelin bunlara bir bakalım.

Cersei

Kraliçe Cersei

Cersei Lannister aslında tarih boyunca pek çok kraliçenin paylaştığı bir kaderi yaşıyor; erken yaşta politik bir evlilik.

Cersei’nin çıkış noktası esasında Güller Savaşı’na denk geliyor. Lancaster Hanedanlığı ile York Hanedanlığı arasında 1455 ile 1487 yılları arasında süren çatışma Kral IV. Edward’ın ölümünden sonra başladı. Edward’ın dulu güzel Elizabeth Woodville de kocasının ölümünden sonra oğlunun arkasından krallığı yönetmeye çalıştı ancak başarısız oldu.

Cersei’nin gaddarlığı ise Kral VI. Henry’nin karısı Anjoulu Margaret’tan gelir. Lancaster Hanedanlığı’nın zaman zaman liderliğini yapan bu bayan aslında York’lu Richard ile kapışması yüzünden Güller Savaşı’nın başlama sebeplerinden bir tanesidir.