2013’ün en iyi 10 teknolojik cihazları!

Evet 2013`ün son günlerine geldiğimize bir çok dünya markası dergilerinin de göz önünde bulundurduğu teknolojinin yeniliklerini ele alması mükemmel

şöyle bir göz attığımda Time dergisi de teknolojide öne çıkan 10 cihazın isimlerini vermiştir.İsterseniz bu cihazlar hangileriymiş bi bakalım

 

1. Google Chromecast

Time dergisinin 2013`ün en iyi cihaz olarak belirlediği ve birincilik ödülünü Google`in Tv adaptörü Chromecast kazanıyor. Chomecast bu ürünün özelliği aynı kablosuz ağdaki hergangibi bir cihaz, Youtobe,Netflix gbi video akışlarını rk bir yazılıma ihtiyaç duymadan Tv ye yansıtabilmesidir.

google  chromecast1

2. Apple iPad Air ve iPad Mini 2

Apple`in her (iki) tabletide eksra keskin retina çözünürlüğüne ve A7 işlemciye sahip olması dikkat çekiyor.

 Apple launches new Ipad air
3. Oculus Rift Development Kit

 

 Bundan önceki video gözlükleri 2 kücük ekrandan oluşuyordu.Rift VR ise tek,büyük bir ekran kullanması mukemmel,oyunların Oculus Rift sayesinde inanılmaz derinliklere ulaşması dikkat çekiyor.

 

Oculus Rift Development Kit

4. Pebble SmartWatch

 

Pebble`in su geçirmez saati, e-ink ekran teknolojisini küçük ekranlara sığdırıyor.Saat Bluetooth üzerinden akıllı cebinizlede bağlanabiliyor ve bu gercekten mukemmel..

Pebble SmartWatch
5. Apple iPhone 5S

 

İphone 5s, selefine göre daha iyi bir pil ömrü ve daha iyi kamera performansı sunuyor bizlere..

 

APPLE_EVENT_FX131-2013SEP10_192739_589.jpg

6. Microsoft Xbox One

Microsoft`un yeni nesil konsolu,kendisini çok kapsamlı bir okadar da eğlencenin merkezi olarak görmesi mukemmel..

 Microsoft Xbox One

7. Amazon Kindle Fire HDX

Amazon`un en yeni amiral gemisi tableti Kindle Fire HDH, 7 inç`lik ve 8.9 inç`lik ekran boyutlarına odaklanıyor.Bu super diğilmi? Ayrıca ikinci modelinin arkasında da bir kamera bulunuyor.

 Amazon Kindle Fire HDX

8. Nest Protect

Nest Protect, evinizdeki duman ve karbonmonoksiti algılıyor ve sinir bozucu alarm sesini yayımak yerine,size ve işinize yarayacak acil durum ipuçlarını belirtiyor.

Nest Protect

9. Leap Motion Controller

Mausları gereksiz hale getireren Leap Motion,entegre ve sensörler yoluyla 10 parmagınızın hareketini ve konumunu algılıyor.Bu mukemmel..

 Leap Motion Controller

10. Nokia Lumia 1020

 

Time`ın listesinde ve arka tarafında 41 megapiksellik özelliği ile inanılmaz bir kamerası bulunan Windows Phone`lu Lumia 1020 yer alıyor..

Nokia Lumia 1020

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir