Acemiler için küçük bilgi

Etrafımız da bilgisayar ,tablet , akıllı telefon ve türdeşlerini kullanan teknoloji özürlü çok insan var . Bilgisayara adeta korkarak bakar ve sanki onu bozacak sanır , bu yüzden elektronik cihazlara dokunmaz dokunsa da korkarak dokunur .
Bozulsa , yardım ister ama onu bozacaksınız diyede kimseye de elletmez .
Elimiz deki cihazlar bilgisayar tablet türlerini kullanırken ki bu uzun zaman internet ortamında sörf yapanlar farkında olmadan sanal belleği doldurdukları için bilgisayar ve benzeri aletler yavaşlar .
Bu aynı insan gibi çok yemek yer ve artık tıkanır yiyemez . Yemeği vucut eritmeden de açlık hissi duymaz . Bilgisayarınız da böyle onu eritmek tekrar kendine getirmeniz için sanal belleğin boşalması ve sistemin yeniden kendine gelebilmesi ve toparlanması için bilgisayarınıza ya reset yada yeniden kapatıp açarsanız birçok sorunu ortadan kaldıracak bilgisayarınız da rahatlayacaktır .

Bilgisayar ve türdeşlerininde sorunla karşılaşırsanız açıp kapatmanız bile o sorunları halledip sizi rahatlatacaktır . Bilgisayar ve türdeşleri açılırken kendi kendini hatalarını ayıklar ve onarır hatta sorar onarayım mı diye .
Yazılımlar da hata çıkar , bunu halletmek basit ve kolay yeniden başlatın , bilgisayarınızı ve tabletinizi v.s kullandığınız cihazları kırıp dökmedikçe ve virüs bulaşmamış sa ve bilgisayar ve cihazın bir yerin de hani kablo çıkmamışsa açıp kapatmak sorunu çoğunlukla halledecektir .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir