Amerikan ordusunun yeni tasarladığı İron Man kask

Bu kask  Amerikan ordusu için yakın gelecekte DEmir adam (İron Man)in
kaskı, askerlerine savaş meydanlarında sıcak temasta ileri derece başarı sağlatıp rakiplerini büyük bir fark attıracak gibi.
Q-Warrior kask adını taşıyan özel askeri kask BAE Sistems den özel bir kamera ile monitörün kask üzerinde askere hedef yapacağı şekilde ve göze yerleştirilen monitör ile İRON MAN filminin teknolojisi ile donatılmış. Buda filimlerin teknolojiye ne kadar ilerlettiği ve ilham kaynağı olduğunun bir gerçek.
Dah ileri zamanlarda belkide gözümüze yerleştirilecek mercekler monitör işlevi bile görebilir ,kimbilir bakalım ilerleyen zamanlarda teknoloji neler icat edecek bizde göreceğiz.
Bu teknoliji ile askerin atış gücü performansı nereye gideceği ve tüm bilgiler depolanıyor.Askerin performansı ile ilgili birçok bilgiyede olanak sağlıyor.

Bu kaskın diğer bir özelliği ise mermi geçirmez olması ve androidli telefon sistemi ile çalıştığı. Android özelliği sayesinde android sistemle kasktaki gözlük resimler bilgiler geliyor. Bu gelen bilgilerle de askeri avantaj sağlıyor. Daha önceki bilgilere ve haberlere bakılırsa bu kaskın birde zırhını yaptıklarını ve oldukça hızlı ve hareketli olduğu bilgileri idi.

Güncel hayatta da bunun gibi kask kullanan sürücüler ve polis teşkilatlarıda bu gibi kasklarla ileri derece hem kazalardan hemde yapacakları işlerde başarı sağlayacakları bir gerçek.

iron_man_2_movie-normal1273272850

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir