Apple kendi teknolojisini araçlarda mı kullanacak?

Son dönem haberlerine göre Apple ‘in Tesla firmasını kendi alanına katmayı ,söylentisi var.Apple ile elektrikli araç üreticisi Tesla yöneticileri arasında artan görüşme trafiği, teknoloji devinin otomobil üreteceği yönündeki dedikoduları tetikledi.

Tesla elektrikli araba üretip satan bir firma,elektrik li araba üzerinde başarıları gün geçtikçe artıyor ve gelecekte de kullanımı artırmayı başarıyor.
Teslayı kendi bünyesine almak istediği öncelerden iddia idi şimdilerde ise söylentilerde ise artış var.
Apple elektrikli arabalara kendi teknolojisini de katabileceği için yeni teknoloji kulvarı eletrikli arabalar onun için cazip bir yer. Elektrikli araçların içi sonsuz gibi gözüken türlü türlü elektrik kablosu navigasyonlar,tabletler ,akıllı sistemler var ,sonuçta satabileceği yeni bir sektör.
Apple ‘bu tür anlaşma için en az 160 milyar dolar nakit rezevi ve 40 milyar dolarlık hisse alımı ile satın alma gücü ile bu satın alma işini gerçekleştirebilecek firmalardan biri.
Apple ‘ın bu firmayı almasında diğer bir sebep ise,eski CEO’su Steve Jobs’un bu konudaki hevesi . Ölmeden önce daha önce verdiği bir röportaj sırasında ,Apple ‘ı marka bir otomobil yapıp otomobil dünyasına girmek.
Teslanın mevcut CEO’su Elon Musk da yapıcı kişiliği ile Jobs ‘ a benzetildiği ileride Apple’a lider olmak için uygun aday.tesla-car-apple

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir