Avea da teknolojide kendini gösteriyor

Avea da kendini Ar-Ge çalışmalarına verdi, oda Google Glass gibi kendini geliştirme peşine düştü .
Gelişmiş teknolojileri operatör olarak yakalaması gerektiği için giyilebilir teknoloji için daha iyi çalışmalar için çalışmalar yapıyor.
Üç seneden beri MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) ile işbirliği içinde farklı projeleri hayata geçirip daha iyisini sunmaya hazırlanıyor.
Telefonlarında E- postalarına bakan ve onunla video çekme imkanı veren optik bilgisayar Google Glass ‘ın uygulamalarını dahada geliştirdi.
Avvea 2017 ye kadarda yirmi milyar dolar kazanç beklentisi olduğu ve haber7 deki haberden CEO’su Erkan Akdemir konuşmasının bir bölümü şöyle; “Bizim için uygulamaların boyutu, popülaritesi, kazancı önceliklendirdiğimiz konular arasında değil” diyerek MIT işbirliği kapsamında açıklamalarına ise şöyle devam etti:
“Biz geleceğe ve gelişime odaklandık. Son günlerde de giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Giyilebilir teknoloji pazarı yeni yeni gelişmesine karşın, büyük bir potansiyel ve umut vaat ediyor. Giyilebilir teknolojilerin, yakın gelecekte şu anda kullandığımız farklı cihazların yapamadığı şeyleri yapacağı düşünülüyor” diye açıkladı.Ve devamla şöyle söyledi “Google Glass ile mobil olmanın içeriği ve tanımı yeniden şekillenecek; günlük yaşantımız ve iş yapış biçimlerimiz de buna göre değişecek. Biz de bu yeni pazara sağlam adımlarla giriyoruz.
Araştırma şirketi Gartner’a göre, giyilebilir cihazlar önümüzdeki yıllarda hayatımıza daha fazla dahil olacak. IMS araştırması, 2011’de 14 milyon olan giyilebilir cihaz satışının 2016’da 170 milyonu bulacağını öngörüyor. Yani, 5 yılda 12 kat artış söz konusu. 2018’de ise 485 milyon cihaz satılacağı öngörülüyor. Bu da 7 yılda tam 34 kat artış demek. Bu etkileyici bir hız. Giyilebilir uygulama pazarında önemli bir yer tutan giyilebilir cihazların özellikle sağlık ve “fitness” alanında çok çarpıcı uygulamalar geliştireceğine inanıyoruz. 2017’ye kadar bu yeni cihazlardan 20 milyar dolar gelir elde edilmesi öngörülüyor. Biz de MIT ile değer yaratmak için geleceğe yönelik uygulamalar geliştirdik ve bu alandaki çalışmalarımızı da sürdüreceğiz.”
Bu teknoloji ile ordunun ,acil servislerin,sağlık sektörü ve güvenlik hizmetlerinin ve birçok hizmet için takibinde ve doktorların uzaktan ameliyat yaparken kendi aralarına konuşup fikirleşecekler yada herhangi bir uzman işi esnasında dünyanın herhangi bir yerinde o işi beraber yapabilecek ve seyahat etmesi gerekmeden işlerini halledebilecekler.
Avea nın bu atağı ve çalışmaları sonucunda telefon yeni boyut kazanacak buda ilerleyen zamanda ki devlete gelir olarak artarak gelecek .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir