Bedava oyun mu oynuyoruz!

Bedava oyun sandığımız oyunların bir süre sonra can alma neredeyse zorunlu hale geliyor .Çoğu oyuncu bedava indirdiği oyunu sonradan para harcamaya başlıyor .
Ya seviyeyi geçmek için kırıcı yada can v.s ‘e alıyorlar . Oyun oynarken kendini kaptıran ve geçemediği için oyuna para harcayan , oyuncular , neredeyse rekabet yoksa bir kaçkez oyunda para harcayabiliyor .
Swrve’ün yayınladığı yeni bir rapora göre, tüm mobil oyuncuların sadece yüzde 0.15’i, oyun içi alımlardan elde edilen gelirin yarısından sorumlu. Bu gelirin yarısı ise, bahsettiğimiz yüzde 0.15’lik dilimin yüzde 10’luk kısmından geliyor.

Rapora göre, “freemium” oyuncularının büyük bir çoğunluğunun para harcamadıkları açıkça ortada. Raporda bunun yanı sıra, geçtiğimiz ay içerisinde ankete katılan aktif oyuncuların sadece yüzde 1.5’inin uygulama içi alım yaptığı belirtiliyor.

Gözüktüğüne göre pek çok alım, oyun yüklendikten sonraki ilk gün içerisinde yapılıyor ve ikinci yatırım bunun ardındaki günün iki saat içerisinde oluyor. Oyuncuların çoğunluğu , iki hafta içerisinde tekrar bir alım yapıyor ve yüzde 14’ünden azı, devam eden günlerde bu yolu takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir