Beyaz askerler “beyaz hackerler”devleti koruyacak

Devleti koruyacak olan bu beyaz hacker ordusu sanal alemde , Dijital ortamda güvenliği sağlayacak ,devletin sanal polisi haline gelecek. Yapılan saldırılara ve tehditlere karşı ,sistemleri çökertme bilgileri koruma ve ortadan kaldırması için bu güvenlik ordusu iş başı yapacak . Sisteme zarar vermeyen , koruyan, bir hale getirecekler .
TSE Beyaz hacker diyor ama iyi kalpli hackerler de diyeliliriz.
Mayısta iş başı yapılacağı ve hizmet sertifikasını tamamlayanlar ,sertifikasını alıp sisteme girecek , açıkları bulup kapatılmasını sağlayacak .TSE 200 kişi başvurdu .Eğitimi başaranlar sözleşme imzalayıp TSE Bünyesinde resmi ve özel kurumlar da görevlerini yapacabilecekler .
Daha önce ki bir haberimizde bakan Fikri Işık ünüversite sınavında sayısal alan da başarılı olanlara burs ücretlerini 2000 lira olacağını belirtmişti . Devlet gelecekte ki siber güvenliği ve teknoloji de yetiştirilecek uzmanlara yatırım yapmaya başladı .Zeki insanlarımızın fizik kimya profösör ‘lerinin sadece eğitmen olmaktan kurtarıp ,bir şeyler üretip devleti ileri seviyelere çekecek bu yapılanmaya sonunda başlaması milli irademiz için sevindirici bir haber olmuştur .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir